Jäsenyhdistykset

Diakonian ja nuorisotyön ammattilaiset ry
Pj. Tanja Vähäoja / 044 722 9017 / tanja.vahaoja(at)evl.fi
Siht. Taija Elste /050 407 4295 / diana.auttaa(at)gmail.com

HELP ry
Pj. Petteri Arasalo / p. 0440 901759 / petteri_arasalo(at)hotmail.com
Siht. Katri Latokangas / p. 040 517 0343 / katri.latokangas(at)isokirja.fi

Kristillisten järjestöjen työntekijät ry
Pj. Päivi Simi-Kim / p. 040 532 9325 / paivi.simi-kim(at)fida.info
Siht. Pirjo Honkanen / p. 0207 681 631 / pirjo.honkanen(at)sana.fi

Kirkon Toimihenkilöt ry
Pj. Anita Ågren / p. 040 518 4299 / anita.agren(at)evl.fi
siht. Maija Kiviranta / p. työ 09 23402265 / gsm 050 494 0545/ maija.kiviranta(at)evl.fi

Kirkon Lapsityönohjaajat ry
Pj. Riitta Immonen / p. 040 4848482 / riitta.h.immonen (at)evl.fi
Siht. Heli Heikkilä / p. 0923406403 / heli.heikkila(at)evl.fi

Kirkon Lastenohjaajat ry
Pj. Merja Forsman /p. 040 8484991/ merja.forsman(at)kirkonlastenohjaajat.fi
Siht. Mira Kähkönen / p. 044 719 1485/ mira.kahkonen(at)kirkonlastenohjaajat.fi

Teologit ja Kirkkomuusikot TeKi ry
Pj. Anu Mätäsniemi/ p. 044 7248354/ anu.matasniemi(at)evl.fi
Siht. Kaj Andersson/ p.050 563 75 21/kaj.andersson(at)evl.fi

Ortodoksisen Kirkon Työntekijät ry
Pj. Ilona Lehmus / p. 040 357 3981 / ilona.lehmus(at)ort.fi
Siht. Milja Sarlin/ p. 040 353 7948/ milja.sarlin(at)ort.fi

Kirkon Toimistohenkilöstö KiTo ry
Pj. Soile Tiainen / p. työ 05 6827 221, 050 3397286 / soile.hm.tiainen@gmail.com
Siht. Tuija Niemi-Nikkola / p. 040 5670696 / tuija.niemi-nikkola(at)evl.fi

Lähetyksen ja kansainvälisentyön ammattilaiset ry
Pj. Johanna Rantalankila / p. 040 757 1973 / johanna.rantalankila(at)evl.fi
Siht. Pia Ketola / p. 050 385 0445 / pia.ketola(at)evl.fi

Kirkonpalvelijat ry
Pj. Antti Ruuskanen / p. 040 735 0191 / antti.ruuskanen(at)kirkonpalvelijat.fi
Siht. Kari Hartikainen / p. työ 050-520 7003 /kirkonpalvelijat(at)kolumbus.fi