Jäsenyhdistykset

Diakonian ja nuorisotyön ammattilaiset ry
Pj. Tanja Vähäoja / p. 044 722 9017 / tanja.vahaoja@evl.fi
Siht. Taija Elste / 050 407 4295 / taija.elste@evl.fi

HELP ry
Pj. Petteri Arasalo / p. 0440 901759 / petteri_arasalo@hotmail.com
Siht. Katri Latokangas / p. 040 517 0343 / katri.latokangas@isokirja.fi

Kristillisten järjestöjen työntekijät ry
Pj. Päivi Simi-Kim / p. 040 532 9325 / paivi.simi-kim@fida.info
Siht. Pirjo Honkanen / p. 0207 681 631 / pirjo.honkanen@sana.fi

Kirkon Toimihenkilöt ry
Pj. Anita Ågren / p. 040 518 4299 / anita.agren@evl.fi
siht. Maija Kiviranta / p. 09 23402265, 050 494 0545/ maija.kiviranta@evl.fi

Kirkon Lapsityönohjaajat ry
Pj. Riitta Immonen / p. 040 4848482 / riitta.h.immonen@evl.fi

Kirkon Lastenohjaajat ry
Pj. Merja Forsman /p. 040 8484991 / merja.forsman@kirkonlastenohjaajat.fi
Siht. Raila Nordlund / p. 040 717 8002 / raila.nordlund@kirkonlastenohjaajat.fi

Teologit ja Kirkkomuusikot TeKi ry
Pj. Anu Mätäsniemi / p. 044 7248354 / anu.matasniemi@evl.fi
Siht. Kaj Andersson / p.050 563 75 21 / kaj.andersson@evl.fi

Ortodoksisen Kirkon Työntekijät ry
Pj. Ilona Lehmus / p. 0207 220634, 040 357 3981 / ilona.lehmus@ort.fi
Siht. Anna-Kaisa Leussu / p. 0206 100 370 / annakaisa.leussu@ort.fi

Kirkon Toimistohenkilöstö KiTo ry
Pj. Soile Tiainen / p. 05 6827 221, 050 3397286 / soiletiky@hotmail.com
Siht. Tuija Niemi-Nikkola / p. 040 5670696 / tuija.niemi-nikkola@evl.fi

Lähetyksen ja kansainvälisentyön ammattilaiset ry
Pj. Johanna Rantalankila / p. 040 757 1973 / johanna.rantalankila@evl.fi
Siht. Raija Pajuniemi / p. 044 769 1225 / raija.pajuniemi@evl.fi

Kirkonpalvelijat ry
Pj. Antti Ruuskanen / p. 040 735 0191 / antti.ruuskanen@evl.fi
Siht. Kari Hartikainen / p. 050-520 7003 / kirkonpalvelijat@kolumbus.fi