Savo

Toiminta-alueena Savon aluetoimikunnalla o­n Siilinjärven, Iisalmen, Nilsiän, Leppävirran ja Pieksämäen rovastikunnat sekä Kuopion Tuomiorovastikunta. Savon aluetoimikuntaan kuuluu 448 jäsentä.

TOIMIKUNNAN KOKOONPANO 2019-2021

Puheenjohtaja Kari Hartikainen, Kuopio
Puh. 050 520 7003 tai 040 484 8300
kari.hartikainen@evl.fi

Sihteeri Marita Jaatinen, Kuopio
Puh. 040 484 8352
marita.jaatinen@evl.fi

Eija Pietarinen
eija.pieterinen@evl.fi
040 484 8483

Matti Leppänen
matti.leppanen@evl.fi
040 774 6823

Mauri Heiskanen
mauri.heiskanen@evl.fi
044 531 7799

Minna Niskanen FB vastaava
minna.niskanen@evl.fi
044 733 5277

Marjaleena Eronen
marjaleena.eronen@evl.fi
040484 8453

Tuija Turunen
tuija.turunen@evl.fi
040 484 8392

Kari Jalkanen
kari.jalkanen@evl.fi
044 202 0690

 

Uutiset

Tapahtumat

30. marraskuu 2019 | Paikka Kuopion musiikkikeskus

Savon alueen pikkujoulut

Savon alueen aluetoimikunta kustantaa osittain 27 henkilölle Semmarit 30-vuotis juhlakonsertin musiikkikeskuksella 30.11.2019 klo 19.00 Sitovat ilmoittautumiset jo 26.10 mennessä marita.jaatinen@evl.fi ... »»