Savo

Toiminta-alueena Savon aluetoimikunnalla o­n Siilinjärven, Iisalmen, Nilsiän, Leppävirran ja Pieksämäen rovastikunnat sekä Kuopion Tuomiorovastikunta. Savon aluetoimikuntaan kuuluu 448 jäsentä.

TOIMIKUNNAN KOKOONPANO 2019-2021

Puheenjohtaja
Kari Hartikainen, Kuopio
Puh. 050 520 7003 tai 040 484 8300
kari.hartikainen@evl.fi

Sihteeri
Marita Jaatinen, Kuopio
Puh. 040 484 8352
marita.jaatinen@evl.fi

FB vastaava
Minna Niskanen
044 733 5277
minna.niskanen@evl.fi

Eija Pietarinen
040 484 8483
eija.pieterinen@evl.fi

Matti Leppänen
040 774 6823
matti.leppanen@evl.fi

Mauri Heiskanen
044 531 7799
mauri.heiskanen@evl.fi

Marjaleena Eronen
040 484 8453
marjaleena.eronen@evl.fi

Tuija Turunen
040 484 8392
tuija.turunen@evl.fi

Kari Jalkanen
044 202 0690
kari.jalkanen@evl.fi

 

Uutiset

Tapahtumat

Ei Tapahtumia