Jäsenyhdistykset

Diakonian ja Nuorisotyön ammattilaiset DiaNa ry
Pj. Tanja Vähäoja / p. 040 507 5981 / tanja.vahaoja(at)gmail.com
Siht. Taija Elste / p. 050 407 4295 / diana.auttaa(at)gmail.com

Helluntaiseurakuntien työntekijät HELP ry
Pj. Antti Hirviniemi / p. 040 822 8807 / antti.hirviniemi(at)turunhelluntaisrk.fi
Siht. Vilho Savolainen / vilho.savolainen(at)nic.fi

Kirkonpalvelijat ry
Pj. Harri Kosola / harri.kosola(at)evl.fi
Siht. Kari Hartikainen / p. työ 050 520 7003 / kirkonpalvelijat(at)kolumbus.fi

Kirkon Lastenohjaajat ry
Pj. Merja Forsman / p. 050 537 3521 / merja.forsman(at)kirkonlastenohjaajat.fi
Siht. Mira Kähkönen / p. 040 549 5681 / mira.kahkonen(at)kirkonlastenohjaajat.fi

Kirkon Toimihenkilöt ry
Pj. Anita Ågren / p. 040 518 4299 / anita.agren(at)evl.fi
Siht. Eeva Hietala / p. 044 3284 371 / eeva.hietala(at)evl.fi

Kirkon Toimistohenkilöstö KiTo ry
Pj. Sari Villanen / p. 040 7668 723 / sari.villanen(at)evl.fi
Siht. Marja Lanu / p. 050 588 3083 / marja.lanu(at)evl.fi

Kirkon Varhaiskasvatuksenohjaajat ry
Pj. Lotta Saine / lotta.saine(at)evl.fi
Siht. Minna Rautanen / p. 050 3634140 / minna.rautanen(at)rauma.fi

Kristillisten järjestöjen työntekijät ry
Pj. Satu Toukkari / p. 040 522 8726 / satu.toukkari(at)piplia.fi
Siht. Pirjo Honkanen / p. 0207 681 631 / pirjo.honkanen(at)sana.fi

Lähetyksen ja kansainvälisentyön ammattilaiset ry
Pj. Arja Heikkinen / p. 040 572 3165 / arja.h.heikkinen(at)evl.fi
Siht. Riitta Laiho / p. 0415480150 / riitta.laiho(at)evl.fi

Ortodoksisen Kirkon Työntekijät ry
Pj. Annakaisa Onatsu / p. 040 685 8854 / annakaisa.onatsu(at)ort.fi
Siht. Milja Sarlin / p. 040 353 7948 / milja.sarlin(at)ort.fi

Teologit ja Kirkkomuusikot TeKi ry
Pj. Anu Mätäsniemi / p. 044 7248354 / anu.matasniemi(at)evl.fi
Siht. Seppo Riihimäki / seppo.riihimaki(at)evl.fi