Hallitus

Kirkon alat ry:n hallitus 2019 – 2021

Puheenjohtaja

Antti Ruuskanen
puh. 040 500 1694
antti.ruuskanen@evl.fi

 

Jäsen Varajäsen
Kirkonpalvelijat ry Kirkonpalvelijat ry
Maarit Ilonen
maarit.ilonen@evl.fi
Harri Kosola
harri.kosola@evl.fi
Kari Hartikainen
kirkonpalvelijat@kolumbus.fi
Arja Auranen
arja.auranen@evl.fi
Kirkon lastenohjaajat ry Kirkon lastenohjaajat ry
Merja Forsman
merja.forsman@kirkonlastenohjaajat.fi
Anna Seino
anne.seino@evl.fi
Mira Kähkönen
mira.kahkonen@kirkonlastenohjaajat.fi
Satu Länsmans
satu.lansmans@evl.fi
Kirkon toimistohenkilöstö KiTo ry Kirkon toimistohenkilöstö KiTo ry
Sari Villanen
sari.villanen@evl.fi
Tuija Niemi-Nikkola
tuija.niemi-nikkola@evl.fi
Diakonian ja nuorisotyön ammattilaiset ry Diakonian ja nuorisotyön ammattilaiset ry
Tanja Vähäoja
tanja.vahaoja@gmail.com
Tarmo Repo
tarmo.u.repo@gmail.com
Ortodoksisen Kirkon Työntekijät ry Ortodoksisen Kirkon Työntekijät ry
Annakaisa Onatsu
annakaisa.onatsu@ort.fi
Milja Sarlin
milja.sarlin@ort.fi
Kristillisten järjestöjen työntekijät KJT ry Kristillisten järjestöjen työntekijät KJT ry
Päivi Simi-Kim
paivi.simi-kim@fida.info
Satu Toukkari
satu.toukkari@piplia.fi
Kirkon Varhaiskasvatuksen ohjaajat ry Kirkon Varhaiskasvatuksen ohjaajat ry
Riitta Immonen
riitta.h.immonen@evl.fi
Birgitta Tasavuori
birgitta.tasavuori@evl.fi
Teologit ja Kirkkomuusikot Teki ry Teologit ja Kirkkomuusikot Teki ry
Anu Mätäsniemi
anu.matasniemi@evl.fi
Kaj Andersson
kaj.andersson@evl.fi
Helluntaiseurakuntien työntekijät ry Helluntaiseurakuntien työntekijät ry
Antti Hirviniemi
antti.hirviniemi@turunhelluntaisrk.fi
Katri Latokangas
katri.latokangas@isokirja.fi
Lähetyksen ja kansainvälisentyön ammattilaiset ry Lähetyksen ja kansainvälisentyön ammattilaiset ry
Johanna Rantalankila
johanna.rantalankila@evl.fi
Pia Ketola
pia.ketola@evl.fi
Kirkon toimihenkilöt ry Kirkon toimihenkilöt ry
Eeva Hietala
eeva.hietala@evl.fi
Anita Ågren
anita.agren@evl.fi