Hallitus

Kirkon alat ry:n hallitus 2022 – 2024

Puheenjohtaja

Antti Ruuskanen
puh. 040 500 1694
antti.ruuskanen@evl.fi

 

Jäsen Varajäsen
Kirkonpalvelijat ry
Harri Kosola
harri.kosola@evl.fi
Kari Hartikainen
kirkonpalvelijat@kolumbus.fi
Arja Auranen
arja.auranen@evl.fi
Kirkon lastenohjaajat ry
Merja Forsman
merja.forsman@kirkonlastenohjaajat.fi
Anne Seino
anne.seino@evl.fi
Mira Kähkönen
mira.kahkonen@kirkonlastenohjaajat.fi
Orrenmaa Johanna
johanna.orrenmaa@evl.fi
Kirkon toimistohenkilöstö KiTo ry
Sari Villanen
sari.villanen@evl.fi
Marja Lanu
marja.lanu@evl.fi
Diakonian ja nuorisotyön ammattilaiset ry
Tanja Vähäoja
tanja.vahaoja@gmail.com
Tarmo Repo
tarmo.u.repo@gmail.com
Ortodoksisen Kirkon Työntekijät ry
Annakaisa Onatsu
annakaisa.onatsu@ort.fi
Milja Sarlin
milja.sarlin@ort.fi
Kristillisten järjestöjen työntekijät KJT ry
Satu Toukkari
satu.toukkari@piplia.fi
Honkanen Pirjo
pirjo.honkanen@sana.fi
Kirkon Varhaiskasvatuksen ohjaajat ry
Lotta Saine
lotta.saine@evl.fi
Tasavuori Birgitta
birgitta.tasavuori@evl.fi
Teologit ja Kirkkomuusikot Teki ry
Anu Mätäsniemi
anu.matasniemi@evl.fi
Teerikangas Emilia
Helluntaiseurakuntien työntekijät ry
Antti Hirviniemi
antti.hirviniemi@turunhelluntaisrk.fi
Karvinen Matti
Lähetyksen ja kansainvälisentyön ammattilaiset ry
Arja Heikkinen
arja.h.heikkinen@evl.fi
Pyyhtiä Katriina
katriina.pyyhtia@evl.fi
Kirkon toimihenkilöt ry
Eeva Hietala
eeva.hietala@evl.fi
Arja Kunnala
arja.kunnala@evl.fi